Usługa faktoringu czyli płynność finansowa przedsiębiorstwa w zasięgu ręki

Właściciele niewielkich firm muszą na co dzień borykać się z wieloma problemami i często ich rozwiązywanie pochłania większość ich energii i czasu. Oprócz kłopotów związanych ze skomplikowanym, polskim systemem prawnym i niezbyt pomocnymi urzędami dochodzą do tego jeszcze bieżące sprawy polegające na konieczności nadzorowania bieżącej działalności, która stanowi podstawę funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Faktoring w firmie

Prawdziwą zmorą w polskich warunkach są również nieterminowe płatności od kontrahentów, które chociaż często nie są przez nich zawinione to jednak potrafią spowodować całkiem spore problemy w utrzymaniu płynności finansowej każdej firmy. Chyba każdy polski przedsiębiorca spotkał się z sytuacją, że nie jest w stanie opłacić swoich bieżących zobowiązań na czas z powodu przedłużania płatności przez kontrahenta.
Na szczęście takim problemom można w dość prosty sposób zaradzić stosując faktoring w firmie. Jest to usługa świadczona najczęściej przez banki, dzięki której można bez problemu zachować płynność finansową w swoim przedsiębiorstwie.

Na czym polega faktoring?

Faktoring polega na wykupie przez firmę faktoringową nieprzeterminowanych należności przez co instytucja, która się tym zajmuje przejmuje na siebie ryzyko związane z niewypłacalnością lub nieterminowymi płatnościami przez kontrahenta. Dla nas oznacza to tyle, że za każdym razem kiedy wystawiamy fakturę możemy liczyć na jej terminową zapłatę, bowiem jest ona gwarantowana właśnie przez firmę faktoringową. Nawet w przypadku niewypłacalności kontrahenta jego należność zostanie nam wypłacona przez faktora.
Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w firmie możemy być pewni, że już nigdy nie zdarzy się sytuacje, w której będziemy musieli czekać na pieniądze należne nam z tytułu sprzedaży towarów czy usług.
Faktoring to bardzo często również i inne korzyści i dostęp do dodatkowych usług, którymi firmy faktoringowe kuszą swoich klientów. Często w pakiecie dostajemy również prowadzenie konta rozliczeniowego odbiorców i ogólny monitoring nad należnymi płatnościami.
To rozwiązanie niesie też za sobą także i pewne korzyści dla naszych kontrahentów. W związku z tym, że firma faktoringowa zazwyczaj wypłaca nam należności z tytułu wystawionej faktury praktycznie od razu, to mamy od razu dostęp do środków. Możemy dzięki temu przedłużyć standardowy termin płatności dla naszego klienta, który z pewnością ucieszy się z takiej możliwości. Każdy przecież woli mieć pewien zapas czasu na uregulowanie swoich zobowiązań i dłużej mieć na koncie pieniądze przeznaczone na ich spłatę.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *