Jak dbać o włosy – kilka prostych zasad

Nie musisz wiele robić ze swoimi włosami, aby one odwdzięczyły ci się fantastycznym wyglądem. Codzienna pielęgnacja wręcz nie powinna być zbyt skomplikowana. Jeżeli przepełnisz ją olbrzymią ilością dziwnych i czasochłonnych zabiegów, wytrwasz w niej maksymalnie tydzień, bo uznasz to wszystko za bezsensowną stratę czasu. Na szczęście już za moment dowiesz się, jak dbać o włosy w kilku prostych krokach. Tych zasad musisz bezwzględnie się trzymać. Nawet w dniu, w którym na nic nie będziesz mieć czasu i ochoty.

Suche włosy do spania

Po pierwsze – nigdy, ale to przenigdy nie chodź spać w mokrych włosach. Wiele kobiet bierze prysznic tuż przed spaniem, ale jeżeli zdecydujesz się również oczyścić pasma, pamiętaj, aby koniecznie je wysuszyć lub poczekać, aż same naturalnie wyschną. Wilgotne włosy są niestety bardzo mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zaczniesz trzeć nimi o poduszkę, możesz być pewna, że rano obudzisz się w fryzurą pełną kołtunów, których nijak nie będzie się dało rozplątać.

A skoro już jesteśmy w temacie snu, pamiętaj także o tym, aby nie kłaść się do łóżka w rozpuszczonych włosach. Na to mogą sobie pozwolić wyłącznie posiadaczki bardzo krótkich, męskich fryzur. Jeżeli więc twoje włosy sięgają przynajmniej ramion, koniecznie musisz je na noc związywać. Najbezpieczniejszą opcją będzie pojedynczy luźny kucyk. Zadbaj także o to, aby związać go delikatną gumką wykonaną z naturalnego materiału. Dzięki temu nie uszkodzi ona żadnego pasma.

Codzienna pielęgnacja też jest oczywiście bardzo ważna

Jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się, jak dbać o włosy, w pierwszej kolejności powinnaś zapoznać się z typem swoich kosmyków. Spróbuj go określić na podstawie krótkich charakterystyk różnych odmian włosów. Dopiero po tym kroku przejdź do ustalania ogólnej pielęgnacji. Pamiętaj też, że spory wpływ na wygląd włosów ma również stan skóry głowy. O niego też musisz zatem zadbać, np. poprzez regularne wykonywanie peelingów, jeżeli chcesz być zadowolona z prezencji swojej fryzury.

A dobra fryzura też potrafi zdziałać cuda. Nawet bardzo cienkie i wiotkie z natury włosy mogą wyglądać rewelacyjnie, jeżeli tylko zostaną przycięte na odpowiednią długość i jeżeli zaczniesz odpowiednio je stylizować. Koniecznie zafunduj sobie zatem wizytę u dobrego fryzjera. Poszukaj jakiegoś świetnego specjalisty od włosów w twoim mieście i zdaj się na jego rękę. Czasem warto zaryzykować i nawet ściąć pasma o połowę. Być może okaże się, że to w krótkiej, a wręcz męskiej fryzurze wyglądasz zdecydowanie najlepiej.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *