Klocki dla roczniaków? Doskonały wybór!

Dzieci, które ukończyły 1. rok życia, zwykle bawią się maskotkami czy zabawkami sensorycznymi albo interaktywnymi. Niektóre z nich wciąż wykazują zainteresowanie grzechotkami, chętnie sięgają także po gryzaki w trakcie ząbkowania. Niemniej jednak okazuje się, że doskonałą zabawką dla najmłodszych będą również klocki. Choć niewielu rodziców decyduje się na ich zakup, ich wybór to naprawdę strzał w dziesiątkę!

Wybrane rodzaje klocków

Jeśli myśląc o klockach przychodzą nam do głowy tylko te tradycyjne, które większość z nas kojarzy ze swojego dzieciństwa, to z pewnością dochodzimy do wniosku, że klocki nie nadają się dla roczniaków. Ostatecznie dzieci w tym wieku dopiero uczą się właściwie operować rączkami, zatem nałożenie klocka na klocek, a co dopiero zbudowanie z nich wieży może okazać się wyczynem ponad ich siły. Niemniej jednak klocki dla dzieci niejedno mają imię – wśród nich znajdują się również modele dedykowane roczniakom. Dzieci w tym wieku chętnie sięgają bowiem po piramidki, różnego rodzaju sortery, czy też klocki w formie puzzli do układania. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się również mozaiki edukacyjne. Maluszek za ich pomocą poznaje kształty, a także różnorodne struktury. 

Nie tylko na chwilę

Wydawałoby się, że klocki dla rocznych dzieci mogą posłużyć im jedynie przez kilka miesięcy, niemniej jednak okazuje się, że po piramidki, sortery czy puzzle chętnie sięgają także starsze dzieci. Z ich pomocą maluchy mogą uczyć się kolorów, nazywania kształtów czy układania rzeczy od największych do najmniejszych. Wbrew pozorom do nauki owych umiejętności wcale nie trzeba kupować nowych pomocy czy zabawek – możemy bowiem z powodzeniem wykorzystać to, co mamy już w domu. Co więcej, duże rozmiary klocków wciąż są przyjazne dwu-, a nawet trzylatkom. Klocki są także wytrzymałe, a więc z pewnością mogą posłużyć niejednemu dziecku.

Postaw na jakość

Dla każdego rodzica najważniejsza jest jakość wykonania zabawek, które proponuje on swojemu dziecku. Nie inaczej jest z klockami – w przypadku maluchów jest to tym ważne, że często biorą one jeszcze do ust rzeczy, którymi się bawią. Nie mogą więc one posiadać elementów, które łatwo byłoby dziecku oderwać. Chcąc kupić swojemu maluchowi najwyższej jakości klocki, warto odwiedzić sklep internetowy https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-wieku_Klocki-dla-maluchow-1-607.html. Znajdziemy tam zabawki, które dedykowane są właśnie dzieciom, które ukończyły 1. rok życia. Co więcej, klocki te możemy kupić w naprawdę niskiej cenie.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *