Na co zwrócić uwagę kupując farelkę elektryczną?

Farelka to urządzenie, które znajduje się na wyposażeniu wielu domów. Najczęściej wykorzystywana jest oczywiście zimą, zwłaszcza jeśli temperatury znacznie spadną. Wówczas takie urządzenie grzejące sprawdza się znakomicie. W razie konieczności farelką ogrzać można każde pomieszczenie. Na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Warto zatem wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę wybierają farelkę elektryczną do mieszkania lub domu.

Jak działa farelka?

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje farelek. Wśród nich dużą popularnością cieszą się zwłaszcza tzw. termowentylatory. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na termowentylatory Stadler Form. Urządzenia te charakteryzuje przede wszystkim to, że są dość małe i przenośne. Taka farelka elektryczna świetnie nada się zarówno do ogrzania konkretnego miejsca, jak i całego pomieszczenia. Wszystko zależy od ustawienia konkretnej mocy grzania. Sam sposób działania termowentylatora nie jest skomplikowany. W urządzeniu zamontowana jest grzałka. Po podłączeniu farelki do prądu grzałka zaczyna się nagrzewać. Kupując konkretny model farelki, warto zwrócić uwagę, czy wyposażony jest on we wszystkie podstawowe funkcje, które takie urządzenie posiadać powinno. Mowa tu m.in. o takich funkcjach jak termostat, regulacja nawiewu, timer czy ochrona przed przegrzaniem. Pod tym kątem znów warto wspomnieć o termowentylatorach Stadler Form.

Wybór farelki elektrycznej – na co zwrócić uwagę?

Wybierając farelkę elektryczną, uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Pierwszym z nich jest regulacja siły nawiewu. Dobrze, jeśli farelka elektryczna posiada przynajmniej kilka poziomów regulacji nawiewu. Drugim ważnym parametrem jest kierunek nawiewu. Jeśli termowentylator ma być stosowany w dość dużym pomieszczeniu to dobrze, jeśli będzie posiadał szeroki zakres oscylacji. Dzięki temu urządzenie będzie równomiernie rozprowadzać powietrze po całym pomieszczeniu. Trzecim istotnym czynnikiem jest moc grzewcza. Najlepiej jest przyjąć, że na każdy metr kwadratowy pomieszczenia potrzeba mocy grzewczej o wartości 100 W. Oczywiście nie można zapomnieć także o odpowiedniej długości przewodu.

Funkcje farelek elektrycznych

Każda farelka elektryczna wyposażona może być w różne funkcje. Wiele dodatkowych funkcji posiadają choćby wspomniane już termowentylatory Stadler Form. Przykładem może być tu bezpiecznik termiczny. Jeśli dojdzie do przegrzania farelki, bezpiecznik natychmiast odetnie ją od zasilania. Dzięki temu można mieć pewność, że nawet w przypadku wielogodzinnej pracy farelki nie dojdzie do żadnego wypadku.

Redakcja audionote.com.pl