Biżuteria artystyczna – oryginalny dodatek

Chanel pozostawiła nam nie tylko wyzwoloną elegancję, ale i garść powiedzeń, które podobnie jak wylansowane przez nią perfumy zawsze warto mieć pod ręką — czas się ich nie ima. To ona wprowadziła na salony sztuczną biżuterię, aż do jej czasów uchodzącą za synonim biedy i tandety i obfite sznury wielkich jak orzechy szklanych pereł udrapowanych ze smakiem wokół szyi czy na przegubach opatrzyła komentarzem, że biżuteria ma zwracać uwagę swoją urodą, a nie ceną. Chwyciło, ale też z biegiem czasu nabrało nowych treści. Bo choć dzisiejsze precjoza prezentują wysokie walory estetyczne, to tym, co liczy się szczególnie w świecie postępującej uniformizacji, jest niepowtarzalność.

Czym jest biżuteria artystyczna?

Biżuteria artystyczna powstaje po kilka sztuk, a tworzona na zamówienie pod konkretną osobę nierzadko w jednym egzemplarzu. Szczęśliwy nabywca dostaje kawałek sztuki, który będzie komplementował jego osobowość i zyskiwał na wartości wraz z upływem czasu. Co ciekawe, biżuteria artystyczna nie tylko wymyka się sztampie masowej produkcji, ale i powstaje z materiałów z gatunku jeszcze do niedawna absolutnie nie do pomyślenia. To już nie tylko rzadkie metale szlachetne, ale też produkty powszechnie dostępne i tanie, takie jak papier, plastik, zwykłe szkło czy włókno. Tym, co ją sprzedaje, jest element zaskoczenia, prowokacja i prawdziwe piękno odkryte w najzwyklejszym surowcu. Po ten rodzaj sztuki użytkowej sięgają osoby o wyrobionym smaku i poczuciu zdrowej ekstrawagancji, które szukają ucieczki od nudy i szarzyzny życia.

Gdzie szukać prawdziwych klejnotów biżuterii artystycznej?

Nie jest łatwo o rzecz wyjątkową i w cenie możliwej do przełknięcia. Jeżeli drobiazg stworzono z cennego surowca, złota, srebra i kamieni i na dodatek opatrzono uznanym nazwiskiem, to wiadomo, że kupcem zostanie osoba z harmonią pieniędzy. Pewną alternatywę dla aspirujących i zaradnych stanowią platformy internetowe, które oferują przedmioty rękodzielnicze, w tym unikalną biżuterię artystyczną. Twórcy wystawiający swoje dopracowane w każdym szczególe prace, zanim założą konto, są weryfikowani i raczej nie zdarza się, aby osoba kupująca padła ofiarą oszustwa. Starannie obfotografowane przedmioty w realu prezentują się równie dobrze, jak na załączonych zdjęciach. Co fajne, na platformach wystawiają artyści z całego świata, również twórcy z niekwestionowanym dorobkiem i nazwiskiem, i łatwo można upolować coś specjalnego czy to dla siebie, czy to na oryginalny prezent, w cenie na każdą kieszeń.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *