Czy warto czytać dzieciom bajki?

Od pierwszych dni warto wspomagać rozwój swojego dziecka. Można robić to na wiele sposobów, choć najpopularniejszym z nich jest między innymi głośne czytanie bajek i włączanie spokojnej muzyki.
Wiele młodych rodziców często zastanawia się, dlaczego warto czytać dzieciom bajki. Przede wszystkim kojący głos mamy sprawia, że malec szybciej się uspokaja i bezproblemowo zasypia. Nawyk codziennego czytania należy wprowadzić w życie całej rodziny. Co wieczór warto czytać kilkulatkowi jego ulubioną bajkę, gdyż sprzyja to nie tylko nawiązaniu więzi, ale również doskonale wspomaga rozwój mózgu malca.

Ćwiczenia pamięci

Kilkulatek bez problemu zapamiętuje fabułę i krótkie zdania z czytanki. Dzięki temu ćwiczy on również swoją pamięć i umiejętność logicznego myślenia.
W księgarniach, marketach i dyskontach dostępne są różnorodne książeczki i opowiadania. Dla niemowląt dobrym wyborem są książeczki tekturowe, utrzymane w kontrastowej kolorystyce, między innymi w odcieniach bieli, czerni i czerwieni. Ważne, aby były one niewielkich rozmiarów, gdyż malec z łatwością utrzyma je w rączkach. Takie książeczki można z łatwością utrzymać w czystości, gdyż strony w razie potrzeby wystarczy przetrzeć wilgotną chusteczką.
Te trzy kolory doskonale wpływają na rozwój narządu wzroku. Wśród zabawek nie może zabraknąć również miękkich, piankowych książeczek, które można zabrać do wanny. Od pewnego czasu hitem są również książeczki sensoryczne, które umożliwiają poznawanie różnych form, faktur i materiałów. Zwykle posiadają one elementy, które można odpinać, szeleszczące strony oraz lusterko.

Melodia w zabawie

Wiele książeczek posiada specjalne przyciski, które wybrzmiewają rytmiczne melodie i wydają przyjemne dźwięki. Malec z łatwością nauczy się włączania poszczególnych melodii w czasie zabawy.
Z kolei nieco starsze dzieci z pewnością ucieszą się z książeczki ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wiele fanów na nieustraszony strażak, piękna księżniczka, zabawny samolot czy też gromada pomocnych psiaków. Dobrym pomysłem jest regularne inwestowanie w kolejną część, aby zebrać cały tom. Ogromną popularnością cieszą się również ponadczasowe komiksy i gazety z ciekawymi dodatkami.
W wielu książeczkach jako dodatek zwarte są kolorowanki, wyklejanki oraz kolorowe naklejki.
Ceny książeczek mieszczą się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych. Warto inwestować w książeczki pochodzące ze znanego wydawnictwa, które są trwałe i bardzo wytrzymałe.
Piękna, kolorowa książeczka to wspaniały pomysł na prezent dla każdego maluszka.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *