Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz, czym się kierować przy zakupie

Okazji do wręczenia prezentu jest bardzo wiele, natomiast zazwyczaj największą trudność stanowi wybór odpowiedniego upominku. Niezależnie od tego czy jest to prezent dla przyjaciółki, mamy, chłopaka czy szefowej nie wiemy, na co się zdecydować. A przecież sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju produktów, które mogą stać się prezentem, ale czy ucieszą obdarowanego? 

Wybierz prezent dla przyjaciółki czy partnera, a nie dla siebie

Bardzo często kierujemy się tym, co nam się podoba, albo ceną. Uważamy, że jeśli coś jest drogie, to musi się spodobać. Ale to przecież nie do końca tak jest. Co roku na aukcjach sprzedażowych wystawia się tysiące czasem bardzo drogich prezentów, które nie przypadły do gustu obdarowanym. Warto załączyć w sobie empatię i poczuć się przez chwilę jak osoba, dla której szukamy prezentu – jest szansa, że wtedy przyjdzie nam do głowy pomysł, który odniesie sukces w naszych relacjach z bliską osobą. 

Dobierz prezent adekwatnie do sytuacji

W ciągu roku znajdzie się co najmniej kilka okazji do podarowania prezentu. Są to przede wszystkim urodziny, imieniny, święta, a także bardziej osobiste okazje, jak na przykład ważna rocznica, którą z daną osobą dzielimy. Prezent można oczywiście wręczyć również zupełnie bez okazji jako dowód naszej przyjaźni czy miłości. Postarajmy się, aby był on adekwatny do tych okoliczności. Zupełnie inny charakter będzie miał prezent wręczany mamie z okazji Dnia Matki, a zupełnie inny będzie prezent dla koleżanki z okazji urodzin. Choć istnieją uniwersalne prezenty jak kwiaty, czekoladki czy alkohol, to jednak nie każdy produkt sprawdzi się na daną okazję.

Dobrze przemyśl cenę prezentu

Decydując się na drogi prezent możemy kogoś wprawić w zakłopotanie i tym samym nakłonić go do zrewanżowania się tym samym, a to może być dla osoby mniej majętnej sporym problemem. Dobrze więc przemyślmy, czy nie lepiej wybrać coś tańszego, ale dobrej jakości. Może się nawet okazać, że osoba nie będzie chciała prezentu przyjąć, a tego na pewno chcemy uniknąć. Podobnie może być z niedrogim prezentem – ktoś może się poczuć z tego powodu zaniedbanym. Dobrym pomysłem jest ustalenie z góry, jaka kwota wchodzi w rachubę – w ten sposób możemy zaplanować na przykład prezent dla przyjaciółki

Postaw na jakość, a nie na ilość

Nie ma co ukrywać, że na sklepowych półkach pełno produktów kiepskiej jakości, które jednak zachęcają nie tylko ceną, ale i na pierwszy rzut oka również atrakcyjnym wyglądem. Myślimy więc sobie, że dlaczego nie – przecież to tylko świąteczny upominek, ale zastanówmy się, ile co roku takich prezentów ląduje w koszach na śmieci – czasem własnoręcznie wykonana kartka zostanie bardziej doceniona niż kolejna filiżanka – no chyba że ktoś je kolekcjonuje.

Pasja – bardzo dobra wskazówka 

Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu na prezent, to możemy się kierować zainteresowaniami danej osoby. Często to bardzo dobra wskazówka. Przyjaciółka, której pasją jest kosmetologia, może docenić zestaw pędzli do makijażu, a zapalonego rowerzystę ucieszą profesjonalne rękawiczki na rower.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *