Jak i gdzie szybko dostaniemy kredyt online?

Pomimo tego, że stopa bezrobocia wciąż spada, a pensja minimalna się podnosi, wielu z nas wciąż potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki. Szczególnie wtedy, gdy zbliżają się święta lub różnego rodzaju okoliczności rodzinne, staramy się podreperować domowy budżet zaciągając kredyt lub pożyczkę. Chyba nikt z nas nie lubi jednak wizyt w oddziałach banku czy instytucji finansowej, wypełniania masy papierków i poczucia bycia ocenianym przez przedstawiciela firmy pożyczkowej, zwłaszcza gdy decyzja jest odmowna.

Kredyt w sieci

Na szczęście wraz z rozwojem technologii do internetu „przeniosły się” także firmy oferujące pożyczki, kredyty bankowe czy też hipoteczne. Proces składania wniosku o kredyt przez internet został drastycznie uproszczony, a po pozytywnej weryfikacji pieniądze otrzymamy na nasze konto nierzadko w ciągu godziny lub mniej. W związku z tym, że na rynku pojawiało się coraz więcej firm oferujących kredyty online, konkurencja zaczęła rosnąć, a opłaty za udzielenie pożyczki spadać.

Aby otrzymać pożyczkę przez internet, podobnie jak w przypadki tradycyjnego kredytu, powinniśmy najpierw poważnie przeanalizować nasze zdolności finansowe. Lepiej będzie nie zaciągać zobowiązania na dużą kwotę pieniężną, jeśli nie będziemy w stanie go spłacić. Dobrze jest wcześniej wyliczyć potrzebną sumę pieniędzy i pożyczyć dokładnie taką kwotę , jaką potrzebujemy, nawet jeśli potencjalnie przygotowana będzie dla nas wyższa oferta. Zastanówmy się także, czy kredyt chcemy zaciągnąć w banku (np. hipotekę) czy innego typu instytucji finansowej.

Gdy już wykonamy te kroki, do wyboru mamy dwie możliwości

Po pierwsze, możemy przejść bezpośrednio na stronę firmy bądź banku oferującego dodatkową gotówkę. Z pewnością znajdziemy na niej podstawowe informacje o proponowanej usłudze, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować, czy oferta instytucji finansowej rzeczywiście jest na naszą kieszeń. Coraz więcej firm pożyczkowych, a ostatnio także i banków, oferuje szybkie sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu decyzję uzyskamy dosłownie zanim zdążymy zaparzyć sobie kawę.

Drugą możliwością jest skorzystanie z porównywarki kredytów online. Po wypełnieniu krótkiego wniosku nasza aplikacja trafi do wielu różnych firm, dzięki czemu uzyskamy nawet kilkanaście ofert. Znacznie ułatwia to więc uzyskanie dodatkowej gotówki, choć pamiętajmy, że w większości przypadków nasze aplikacje zostały zaakceptowane tylko wstępnie i konieczne będzie podanie kilku dodatkowych informacji i zweryfikowanie tożsamości.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *