Lampa CFL- czy jest godna uwagi?

Zapewne wielu z nas spotkało się kiedykolwiek z lampą CFL, w praktyce jednak część osób nie wie, czym ona tak właściwie jest i jakie ma cechy charakterystyczne. Czym jest lampa energooszczędna CFL? Dlaczego warto zdecydować się na lampę CFL? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Czym jest lampa energooszczędna CFL?

Lampy energooszczędne zyskały swoją popularność ze względu na nietypowe i korzystne właściwości. Charakteryzują się ponadprzeciętną wydajnością, natomiast pobór energii jest stosunkowo niski. Lampy CFL to jedna z grup produktów, które zajmują się oświetlaniem niewielkich pomieszczeń bądź namiotów ogrodniczych. Tego typu rozwiązanie jest powszechnie stosowane w przypadku pomieszczeń uprawowych, w których musi być odpowiednia ilość światła. Dzieje się tak ze względu na atrakcyjną ilość pobieranej energii, co ma szczególne znaczenie w przypadku długich, często nawet wielomiesięcznych upraw. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że uprawianie roślin w domowych warunkach wiąże się z koniecznością zapewnienia i odtworzenia odpowiednich warunków. Istotne są zatem promienie społeczne, które mogą zostać zastąpione właśnie przez lampę CFL.

Dlaczego warto zdecydować się na lampę CFL?

Lampy CFL charakteryzują się dość specyficznym kształtem, który przypomina literę U bądź spiralę. W praktyce dostępne są różnorodne modele, a ich ostateczny wybór zależny jest od tego, jakiej mocy oświetleniowej oczekujemy. Ich obsługa nie jest problematyczna, bowiem korzystanie z nich nie wymaga użycia dodatkowych urządzeń. Warto wspomnieć o tym, że lampy CFL posiadają swój własny układ zasilania, dlatego też awarie są bardzo sporadyczne. Montaż także nie jest skomplikowany- żarówkę musimy wkręcić w gwint, co nie jest wymagającą czynnością. Nie nagrzewa się, dlatego też nie wydziela wysokiej temperatury, co mogłoby mieć zły wpływ na rośliny. Dodatkowo lampy CFL są energooszczędne, do działania potrzebują jedynie niewielką ilość mocy. Wytwarzane światło jest dość intensywne, tym bardziej, jeśli porównamy je z innymi żarówkami, które mają podobne zapotrzebowanie energetyczne. Nie w sposób nie wspomnieć o długiej żywotności, co ma ogromne znacznie w przypadku wielogodzinnego świecenia bez przerw. Zaletą jest również szerokie spektrum światła. W sklepach możemy nabyć zarówno żarówki o barwie ciepłej, jak i te o barwie chłodnej. Dlatego też z powodzeniem mogą być stosowane niezależnie od etapu uprawy.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *