Kupujemy idealny ekspres do kawy

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez kawy. Ten pyszny, gorący i aromatyczny napar potrafi w kilka minut postawić nas na nogi po nieprzespanej nocy. Filiżanka dobrej, mocnej kawy to dla wielu z nas najmilsza chwila poranka. Trudno wyobrazić sobie lepszy początek dnia, niż pobudzający aromat i wyrafinowany smak ulubionej kawy.

Wybór ekspresu

Kiedyś smaczną i dobrze przyrządzoną kawę mogliśmy wypić jedynie w dużych miastach, w dobrych kawiarniach. Za wyśmienitą kawę należało także sporo zapłacić. Dziś czasy się już zmieniły, i ten cudowny napój w łatwy sposób możemy przygotować w domowym zaciszu.
Ale najpierw musimy odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie- jaki express do kawy kupić, aby móc przygotować nasz ulubiony napój.
Na rynku mamy prawdziwy wachlarz możliwości. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu ze sprzętem do wyposażenia domu, aby naszym oczom ukazała się niemała ściana z dziesiątkami ekspresów. Aby więc wybrać najlepszy, musimy zgłębić trochę ten temat.
Ekspresy przelewowe są dla osób mało wymagających. Kawa z nich zawsze będzie taka sama, lekka i pobudzająca, ale bez żadnych efektów specjalnych. Oczywiście wszystko zależy od ziarna, nie mniej ten rodzaj ekspresu sprawdzi się raczej u mało wymagających kawoszy, którzy lubią jednak na szybko wypić kilka łyków kawki przed wyjściem do pracy.
Ekspresy na kapsułki były kilka lat temu niezwykle popularne. Pozwalały wyczarować i małą czarną, i latte, i cappuccino bez żadnych umiejętności prawdziwego baristy, Do dziś w wielu kuchniach stoją ekspresy na kapsułki i niestety porastają kurzem, bo nie chce się nam poszukać dobrej jakości kapsułek i kupić od razu ich większą ilość. Niestety nie są one tanie, a trudno też oddać do recyklingu pozostałe, aluminiowe opakowania po kapsułkach.

Najlepsze ekspresy

Idealnym rozwiązaniem będą ekspresy na sypaną, ziarnistą kawę naturalną, które mają wbudowany młynek, i za pomocą kilku przycisków zmielą nam kawę i przygotują idealnie wyważoną kawę. Lepszej jakości ekspresy posiadają także urządzenie do spieniania mleka, dzięki czemu będziemy mogli przygotować we własnej kuchni dokładnie taką kawę, jaka byłaby nam zaserwowana w paryskiej kawiarence.
Jeśli więc stoimy przed dylematem jaki express do kawy kupić, zastanówmy się najpierw, jaką kawę lubimy pić, i jak często będziemy z niego korzystali. Dobrej jakości ekspresy to wydatek nawet kilku tysięcy złotych, a więc zakup takiego sprzętu musi być dobrze przemyślany. Jeśli często pijemy kawkę i lubimy jej smak, to warto zainwestować w dobrej jakości ekspres, aby służył nam przez lata.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *