Jak wybrać odpowiednią czapkę dla dziecka?

Jesienią i zimą przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, aby nasze dzieci były odpowiednio ubrane. Dbamy więc, aby miały na sobie ciepłe buty, kurtkę, a w chłodniejsze dni także szalik i rękawiczki. Nie możemy również zapominać o czapce dla dzieci, która ochroni je nie tylko przed zimnem, ale również przed wiatrem. Jakie aspekty wziąć pod uwagę, wybierając czapki dla dzieci?

Odpowiednia grubość

Późną wiosną i latem zwykle stawiamy na czapki dla dzieci, które uchronią je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Niemniej jednak jesienią i zimą pod uwagę bierzemy inne czynniki, które mają wpływ na wybór odpowiedniej czapki dla dziecka. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na grubość materiału, z którego została ona wykonana. Na pierwsze dni jesieni odpowiednim wyborem będzie cienka, lecz w pełni zakrywająca uszy czapka. Zwykle są one wykonane z przewiewnych materiałów, na przykład z bawełny, tak aby głowa dziecka się nie pociła. Gdy jednak na dworze zrobi się już nieco chłodniej, dobrze jest zaproponować dziecku grubszą czapkę. Ważne, żeby posiadała ona podszycie, lecz z drugiej strony nie była wykonana z gryzących materiałów. U najmłodszych świetnie sprawdzają się czapki dla dzieci zimowe wykonane z akrylu, a bawełnianą podszewką.

Ciekawy design

Dzieci, wbrew pozorom, zwracają dużą uwagę na to, co aktualnie mają na sobie. Dobrze jest im zaproponować czapkę, którą chętnie będą chciały nosić, na przykład z ulubionym bohaterem z bajki. Starsze dzieci powinny mieć możliwość samodzielnego wyboru czapki zarówno na jesień, jak i na zimę. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której dziecko nie będzie chciało jej zakładać. Czapki dla dzieci powinny jednak w jakiś sposób pasować do koloru kurtki czy butów. Na szczęście na rynku jest obecnie dostępnych bardzo wiele, ciekawych modeli różnorodnych czapek dla dzieci, dlatego każdy rodzic z pewnością znajdzie idealną dla swojej pociechy.

Czapka dla maluszka

Nie ma wątpliwości, że czapka dla dziecka powinna zasłaniać całą głowę, wraz z uszami. Dzięki temu zapewnia ona ciepło i chroni przed wiatrem czy deszczem. O ile w przypadku starszych dzieci utrzymanie czapki na głowie nie jest trudne, o tyle problem może pojawić się w przypadku maluszków, które spędzają czas na zewnątrz w wózkach. Ruszając się, mogą powodować usuwanie czapki z głowy. Jest to na jedna metoda – wystarczy zakupić niemowlakowi czapkę zawiązywaną pod brodą, która stabilnie utrzyma się na główce podczas spaceru. Zawiązanie czapki pod brodą jest również dobrym sposobem na aktywne dzieci, którym w czasie zabawy na dworze zdarza się ją zgubić. 

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *