Biżuteria na rok 2022 – zrób to sam!

Samodzielnie wykonana biżuteria jest trendy. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby porzucić sklepowe produkty na rzecz tego, co wykona się własnymi rękami. Jest to efekt uboczny trendu DIY, który zbiera coraz większe „żniwo”. Czy samodzielne wykonanie biżuterii jest trudne? Oczywiście, że nie.

Bransoletki na ręce

Tak naprawdę, wystarczy tylko głowa pełna pomysłów i potrzebne półfabrykaty, aby móc zacząć działać. Co zrobić, jeżeli ktoś nie ma pomysłów? Ze spokojem? Internet w tym temacie ma wiele użytkownikom do zaoferowania. Znaleźć tam można wiele ciekawych inspiracji, które nie są w dodatku trudne do wykonania. Często zamieszczane są również filmiki dzięki którym wiadomym jest, co należy czynić krok po kroku.

Chyba najłatwiejsze do wykonania są bransoletki na rękę. Wystarczy mieć sznurek do makramy, aby taką bransoletkę wykonać. Można użyć do tego np. splotu żebrowego lub innych, podstawowych splotów, jakie na co dzień użytkowane są w makramie. Nie są one takie trudne, jak to się wydaje na pierwszy rzut. Może od razu nie wyjdą one idealne, ale praktyka czyni mistrza. Do takich bransoletek można dodać ozdobne kamyki, które przeplata się przez sznurek.

Uwaga! Nie trzeba wykonywać żadnych skomplikowanych splotów. Może obyć się bez tego. Wystarczy tylko nanizać kamyczki na sznurek i wszystko zakończyć węzełkiem. Jakie kamyki można wybrać? Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych preferencji danej osoby.

Kolczyki do uszu

A może czas na to, aby samodzielnie wykonać kolczyki? Jest to trudne? Wcale, że nie. W szczególności, że w sklepach dostępne są gotowe bazy do wykonywania kolczyków. Zarówno, jeżeli chodzi o takie propozycje wiszące, jak również te tradycyjne, w całości przylegające do ucha.

Wystarczy tylko wziąć bazę, wybrać np. ozdobną perłę i skleić wszystko razem. Do wyboru są różnego rodzaju bazy. Mocno wiszące lub te krótkie. Zamiast pereł, wybrać można inne, ozdobne kamyki, które będą prezentować się niezwykle efektownie. Nie można zapomnieć o tym, aby używać klej, który specjalnie dedykowany jest do wykonywania biżuterii.

Pierścionki z kamykami

Osoby, które są bardziej zainteresowane tą tematyką powinny wiedzieć, że można samodzielnie zrobić także…pierścionki! Tak, wszystkie bazy dostępne są w sklepach z półfabrykatami. Zarówno w kolorze złotym, jak również srebrnym. Bazując na takich półfabrykatach można wykonać dla siebie cały komplet biżuterii lub nawet dla swoich bliskich, wręczając im niezwykle oryginalny prezent. Takiego, którego nikt inny nie ma.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *