Domowy trening – jak skompletować strój do ćwiczeń?

Pandemia koronawirusa odcisnęła duże piętno na branży fitness. Zamknięte siłownie sprawiły, że ulubione aktywności fizyczne musieliśmy przenieść do domu. Niektórym spodobała się taka forma treningów i praktykują ją do dzisiaj. Do domowych ćwiczeń trzeba się dobrze przygotować. Jak to zrobić?  Podpowiadamy. 

Domowe treningi –  na co postawić wybierając odzież?

Strój do domowych ćwiczeń nie powinien odbiegać od tego, który wybralibyśmy na siłownię. Należy zadbać o to, aby odzież nie krępowała ruchów, oddychała i była elastyczna. Wiele początkujących osób stawia na zwykłą koszulkę i dresy. Jednak gdy planujemy dłuższą przygodę z domowymi treningami, to warto zainwestować w odpowiedni strój. Dobrym rozwiązaniem są koszulki treningowe. Takie rozwiązanie może stanowić dodatkową formę motywacji, a dodatkowo wpłynąć na wydajność naszych ćwiczeń. Koszulki chronią przed uczuciem przegrzania, co w przypadku intensywnych treningów może być problematyczne. Różne modele sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni krój i model. Wysoka jakość materiału to gwarancja na to, że w strój do treningu nie trzeba będzie inwestować co roku. Do domowych treningów warto także kupić wygodne legginsy. Dla sympatyków mocniejszych treningów dobrym rozwiązaniem będzie stanik sportowy z materiału termoaktywnego. 

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup stroju sportowego, warto zastanowić się jaką dyscyplinę chcemy uprawiać. To w dużym stopniu warunkuje to, na co powinniśmy zwrócić uwagę, bowiem na rynku istnieją ciuchy dopasowane pod konkretne ćwiczenia, np. gdy chcemy ćwiczyć ze sztangą, warto zainwestować w ochraniacze dłoni. 

Domowe treningi –  obuwie ma znaczenie

Gdy podczas domowych treningów postawimy na niedopasowane do potrzeb obuwie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że skończy się to kontuzją. One również powinny być dostosowane pod formę treningu. Producenci dbają o to, aby w ofercie znalazły się buty do biegania, trekkingowe czy buty stworzone typowo pod fitness. 

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie. Nieodpowiednie buty mogą przyczynić się do przeciążenia stawów, problemów ze ścięgnami, zapaleń okostnych oraz spowodować, że na długi czas będziemy musieli zapomnieć o naszej ulubionej aktywności fizycznej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając buty? Na płaską, twardą i o dobrej przyczepności podeszwę, tak aby nie ślizgać się podczas wykonywania ćwiczeń. Materiał w środku buta musi oddychać, aby zapewnić komfort naszej stopie. 

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *