Nowa moda w firmach – impreza integracyjna

Aby przyciągnąć do siebie nowych pracowników, oraz utrzymać tych, którzy już od jakiegoś czasu są w szeregach danej firmy, pracodawcy prześcigają się wymyślając jak najlepsze dodatki pozapłacowe.
Standardem stały się już na przykład karty Multi Sport, które zachęcają pracowników firmy do dbania o swoje zdrowe i aktywność fizyczną. Aby pracownik mógł posiadać taką kartę i dzięki niej miał wstęp do wielu siłowni i klubów sportowych na terenie całego kraju, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, oraz zgodzić się na comiesięczne potrącenia ustalonej kwoty z wynagrodzenia. Niektóre firmy pokrywają bardzo dużą część tej kwoty, tak aby pracownicy płacili za swoją kartę sportową mniej.

Multi-kafeteria

Oprócz takich kart istnieje również specjalna Multi-kafeteria Jeśli więc nie lubimy wysiłku sportowego, część odkładanych pieniędzy idzie na specjalne konto, abyśmy po pewnym czasie, kiedy uzbieramy daną ilość punktów mogli zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie bilety do kina, do teatru, wyjazdy weekendowe, i wiele innych, atrakcyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu.
W nowoczesnych firmach niezwykle popularne są wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne. Nie ma oczywiście jednego rodzaju takich imprez dla pracowników, możemy zauważyć jednak, że mają one kilka wspólnych mianowników.
Imprezy integracyjne mogą odbywać się jednorazowo- raz do roku z okazji świąt lub rocznicy istnienia firmy, bądź cyklicznie- kilka razy do roku w odpowiednich odstępach czasowych. Oczywiście podyktowane jest to niejednokrotnie wysokością budżetu przeznaczonego na ten cel.
Imprezy integracyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie zbliżenie do siebie pracowników danej firmy, lub kilku departamentów. Sposobów naturalnie może być wiele.

W lokalu lub na wyjeździe

Niektóre imprezy integracyjne mają charakter typowo zabawowy, i są to na przykład wyjazdy na kilka dni nad jezioro lub nad morze czy w góry, aby podczas wysiłku fizycznego można było lepiej się poznać i nawiązać bliższe relacje. Wieczorami naturalnie są spotkania i wspólna zabawa.
Imprezy integracyjne mogą oczywiście odbywać się tylko w lokalach, i polegać na wspólnym posiłku, tańcach i swobodnych rozmowach. Zamiast spędzać ten czas w modnym lokalu, można umówić się na kręgle lub inny rodzaj sportu.
Da się jednak zaobserwować, iż pracownicy cenią sobie bardzo wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne. Zbliżają one ludzi do siebie, a praca staje się bardziej przyjazna. Dlatego nawet podczas rozmów o pracę uczestnicy rekrutacji niejednokrotnie zadają pytania dotyczące właśnie imprez integracyjnych.

Redakcja audionote.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *