Zmiany w uzyskiwaniu pozwolenia na budowę domu mieszkalnego


​Kiedy planujemy budowę domu zależy nam na jej szybkim zakończeniu. Zbliżające się zmiany w prawie budowlanym mogą poważnie przyspieszyć procespozyskiwania zezwolenia na budowę domu mieszkalnego. Najnowsze przepisy chcą ograniczyć czas oczekiwania na pozwolenie do minimum, żeby inwestor, który podjął się budowy, mógł od razu przejść do swoich czynności.

Zmniejszenie czasu oczekiwania na pozwolenie

Dzisiaj sytuacja jawi się dosyć marnie. Ludzie muszą oczekiwać czasami bardzo długo, żeby uzyskać pozwolenie. Podług prawa, winno to być dwa miesiące odłożenia wniosku, jednak w rzeczywistości jest to o dużo więcej czasu. Najnowsze zmiany mogą zmniejszyć okres na wydanie postanowienia o zabudowie nawet do jednego miesiąca. Nie trzeba będzie składać wniosku, lecz zgłoszenie z dołączonym projektem budowy.

500 zł za każdy dzień zwłoki od minionego terminu wydania orzeczenia

Dokumenty będzie trzeba dostarczyć do właściwego starostwa. Jeśli budowa będzie grozić bezpieczeństwu lub środowisku (polecamy systemy przeciwpożarowe), starosta może wyrazić swój sprzeciw. W przypadku opóźnienia orzeczenia przez starostę, wojewoda może nałożyć na niego karę wynoszącą 500 złotych za każdy dzień zwłoki. Zmiany na pewno mogą ucieszyć osoby, które dopiero co planują budowę domu mieszkalnego, jednak na końcowe decyzje i finalny rezultat prac legislacyjnych należy jeszcze nieco zaczekać. Dzisiaj trwa proces podsumowywania wszelkich prac i przygotowywanie planu do przedłożenia ministrowi. Jeśli więc wszystko pójdzie pomyśli, bez opóźnień, zmiany mogą nastąpić jeszcze w 2015 roku.

Podobne artykuły


Film muzyczny

Film muzyczny

Film muzyczny to współczesna odmiana musicalu. W ostatnich latach powstało sporo filmó...
Pozycjonowanie - najtańsza forma reklamy

Pozycjonowanie - najtańsza forma reklamy

Ceny pozycjonowanie warszawa zależą od trudności słowa kluczowego pod jakim ma być pozycjonowana str...
Czym najlepiej leczyć pierwsze objawy grypy?

Czym najlepiej leczyć pierwsze objawy grypy?

Najlepiej wiemy o tym, iż każdy z nas ma swoje sprawdzone domowe sposoby na leczenie grypy, czy tez ...
Warszawskie wypożyczalnie samochodów

Warszawskie wypożyczalnie samochodów

Więcej biur w biurze

Więcej biur w biurze

Wersy raperów opowiadają o ich życiu

Wersy raperów opowiadają o ich życiu

Podróże zagraniczne

Podróże zagraniczne