Zalety szeregowców


Zasadzić drzewo, wznieść dom, spłodzić syna. Taki plan dla każdego mężczyzny mieli ich ojcowie i choć mamy XXI wiek, niedużo się w tej kwestii zmieniło.

Pomimo wyścigu szczurów, pracy w wymagających firmach i trybu życia podporządkowanemu karierze, dalej marzymy o rodzinie. To ona dalej jest priorytetem, pomimo władzy pieniądza. Ale jak brać ślub i mieć dzieci, w trakcie gdy nie mamy nawet własnej nieruchomości? Mieszkania są za ciasne, czynsze rosną i nawet drzewa nie ma gdzie posadzić. Z kolei domy są dalej za drogie dla statystycznego Kowalskiego. Ale jest złoty środek, czyli szeregowiec. To budynek składający się z kilku przylegających do siebie domów, złączonych ze sobą jedną, lub dwiema ścianami.

Ten typ zabudowy ma sporo plusów, bowiem jest tańszy niż dom wolnostojący, a przy tym nie musimy użerać się z głośnymi sąsiadami z pionu, i bać, że któryś zaleje nam mieszkanie. A przy tym mamy dostęp do swojego własnego ogródka! Niewątpliwie, szeregowiec jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kogo nie satysfakcjonuje gnieżdżenie się w bloku, ale nie stać go na niezależną posesję.

Nieruchomości ściśle ze sobą sąsiadujące uzyskały uznanie w takich państwach jak Wielka Brytania czy Holandia, gdzie w ten sposób uporano się z drogimi działkami i dużą gęstością zaludnienia przypadającą na kilometr kwadratowy. W Polsce popyt na nie stale się zwiększa, a deweloperzy wychodzą naprzeciwko oczekiwań klientów budując całe osiedla w zabudowie szeregowej.

Podobne artykuły


Firma oferująca usługi ogrodnicze

Firma oferująca usługi ogrodnicze

Selekcja zarysu domu zwykle zajmuje multum czasu i uwagi. Podobnie dużą winnyśmy ofiarować projektow...
Czym jest biżuteria artystyczna?

Czym jest biżuteria artystyczna?

Jak powszechnie wiadomo biżuteria jest bardzo drobnym przedmiotem złotniczym, jak również jub...
Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

Do niedawna jeszcze najpopularniejszą dziecięcą zabawką były klocki - wiadomo, że ich układanie rozw...
Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Idealny dom - prawidłowo zaprojektowane wnętrza

Idealny dom - prawidłowo zaprojektowane wnętrza

Wspólny urlop

Wspólny urlop

Gdzie  i w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas w wakacje?

Gdzie i w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas w wakacje?