Więcej biur w biurze


Przestrzeń to przestrzeń – pustka. Można ją dowolnie kształtować, ale należy robić to z głową, by osiągnąć swoje cele. W rzeczywistości biurowej bywa to bardzo poważne wyzwanie, ponieważ znacznie większy nacisk kładziony jest tam na wykorzystanie każdego skrawka dostępnego miejsca, jak również zapewnienie ergonomii stosowanym rozwiązaniom. Istnieje prosty sposób na stworzenie z jednego biura, rozumianego jako jedno pomieszczenie, znacznie więcej biur funkcjonalnych. Pomysł na to oferuje nam 10office.pl, a jest nim bardzo z pozoru zwyczajna ścianka działowa.

 

Ścianki działowe (niewielka ścianka skutecznie odgradza skrawek przestrzeni)

Ścianki działowe w biurach mogą mieć oczywiście formę podobną do tego, co stosujemy w naszych domach, czyli po prostu tworzyć zupełnie niepomieszczenia. Coś takiego jest jednak zwykle niepotrzebne i też w pewnej mierze niepraktyczne, ponieważ prowizoryczna ścianka działowa ma zdecydowanie bardziej znaczenie symbolicznego definiowania przestrzeni i odcinania się wizualnego od danego miejsca, niż na przykład tłumienia hałasu. W ten sposób nie da się stworzyć prywatnego biura i nie ma nawet co próbować. W praktyce i tak ważniejsze jest, by po prostu każdy pracownik otrzymał swoje niewielkie własne królestwo. (rozdzielenie pracowników może mieć charakter mocny…) W języku angielskim coś takiego określa się mianem „cubical” i jak na razie najlepszym tłumaczeniem, jakiego się doczekaliśmy, jest zwyczajnie miejsce pracy.

 

Przegrody (…albo bardzo subtelny)

W praktyce w biurach, które nie zatrudniają gigantycznej liczby osób na bardzo małej przestrzeni, częściej można spotkać po prostu przegrody, które dzielą wspólne biurko na obszary przeznaczone dla każdego z pracowników i dodatkowo chronią ich przed bezpośrednim kontaktem ze współpracownikami. Nie chodzi bynajmniej o to, by ich w jakiś sposób od siebie odseparowywać, ale człowiek, pomimo swojego stadnego charakteru, wcale nie przepada za innymi patrzącymi mu bezpośrednio na ręce w czasie pracy. Przegroda jest prosta, stylowa, adaptowalna i co też jest ważne, tania w zastosowaniu. (przegrody cechują się bardzo wysoką adaptowalnością)

Podobne artykuły


Film muzyczny

Film muzyczny

Film muzyczny to współczesna odmiana musicalu. W ostatnich latach powstało sporo filmó...
Budownictwo jako jedno z kluczowych gałęzi, która ma ogromny wpływ na całą gospodarkę

Budownictwo jako jedno z kluczowych gałęzi, która ma ogromny wpływ na całą gospodarkę

Bardzo szerokie pojecie, jakim jest budownictwo, to m.in. inwestycje, związane z projektami, wykonaw...
Kradzieże dzieł sztuki

Kradzieże dzieł sztuki

Dzieła sztuki stanowią bardzo wymierne wartości. To stwarza ogromne zagrożenie dla ich istnienia, po...

Partnerzy


Wspólny urlop

Wspólny urlop

Wyraź siebie dzięki odzieży patriotycznej marki Surge Polonia!

Wyraź siebie dzięki odzieży patriotycznej marki Surge Polonia!

Rezerwat Śnieżnik Kłodzki

Rezerwat Śnieżnik Kłodzki

Film muzyczny

Film muzyczny