Nie zamykaj za sobą drzwi - Twoja kariera zawodowa


Od zawsze moja babcia powtarzała, że nie powinno się zamykać za sobą drzwi, zawsze należy je zostawić otwarte. Nie myślałam sobie, że to powiedzonko ma bardzo wielkie znaczenie. Jako małe dziecko nie przywiązywałam do niego uwagi, chociaż starałam się je przestrzegać w życiu codziennym. Również teraz po wielu latach od tamtego czasu także z niego korzystam. Ostatnio nawet także kiedy umowa mi się skończyła u obecnego pracodawcy. Nie był on zresztą miłym człowiekiem i każdy się go bał. Potrafił on człowieka zrównać z ziemią praktycznie bez większego powodu. Po prostu jak to mawialiśmy miał zły humor. W ostatni dzień trwania umowy, którego wręcz nie mogłam się doczekać, bo od dawna już wiedziałam, że nie chcę już tam pracować doczekam tylko końca umowy, zostałam poproszona do gabinetu, gdzie pracodawca już miał dla mnie uszykowane papiery, a więc świadectwo pracy i inne papierzyska.

No i zaczął tę swą gadkę, że dzisiaj końca dobiegła moja umowa, że na moje miejsce zatrudni kolejną osobę (oczywiście była to córka znajomego) bo musi co rusz odmładzać kadrę i tak dalej. Wiadomo coś musiał powiedzieć. Postanowiłam, że pójdę jego torem i także dorzucę parę słów. Powiedziałam jak miło mi się pracowało w tej jego firmie, jakim to on był dobrym pracodawcą i organizatorem pracy. Jaki on musi być mądry i w ogóle że posiada tak prężnie rozwijającą się firmę, że musi być z tego powodu bardzo dumny. Dodałam jeszcze, że chce mu także podziękować za okazane zaufanie w chwili przyjęcia mnie do pracy i za zdobyte wykształcenie zawodowe. Podziękowałam również za tak hojne wynagrodzenia (które wynosiły wprawdzie niewiele więcej od najniższej krajowej, więc szału nie było). Musielibyście wszyscy widzieć jego minę, ten wyraz zdziwienia na jego ustach.

Nie mógł się wysłowić, więc wzięłam papiery i z uśmiechem na ustach wyszłam. Wszyscy byli zszokowani, bo do końca dnia nikogo nie wyzwał ani nawet nie wydusił z siebie słowa. Następnego dnia dzwonił do mnie z ofertą pracy i zastanawiam się, bo ponoć bardzo się zmienił od tego czasu. Nie warto więc krzyczeć, żegnać się z kimś w kłótni, zatrzaskiwać drzwi. Warto zostawić je otwarte, nigdy nie wiemy co nas jeszcze w życiu spotka. Jeśli z każdym pracodawcą będziemy się żegnać w kłótni to do niczego nie dojdziemy. Możemy sobie myśleć jedno, ale warto jest powiedzieć zupełnie coś innego, coś na przekór sobie. Nas to nic nie kosztuje.

Podobne artykuły


Gdzie  i w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas w wakacje?

Gdzie i w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas w wakacje?

Wakacje to zawsze wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas. Wiele z nich szykuje się na wspól...
W czarnym zawsze będzie Ci do twarzy

W czarnym zawsze będzie Ci do twarzy

Każda kobieta w swojej szafie posiada czarną garderobę. Czarne ubrania bowiem zawsze są „w cen...
Skup aut - formalności

Skup aut - formalności

W okoliczności gdy nasz pojazd jest w fatalnym wyglądzie, lub po prostu nie mamy czasu na poszukiwan...
Światło potrzebne od zaraz

Światło potrzebne od zaraz

Gotówka na wakacje

Gotówka na wakacje

Wspólny urlop

Wspólny urlop

Czym jest biżuteria artystyczna?

Czym jest biżuteria artystyczna?