Kompletny gabinet dla mecenasa


Przestrzeń biurowa i przestrzeń gabinetowa to na pewno w pewnym rozumieniu jedno i to samo, ale mimo wszystko należy wprowadzić tutaj rozróżnienie i przy dokonywaniu praktycznych wyborów trzymać się go w sposób kurczowy. Inaczej bowiem musimy definiować pomieszczenie służące jako gabinet niż jego biurowy odpowiednik, chociaż w dużej mierze w obu miejscach będą wykonywane podobne czynności i oba pomieszczenia będą w firmie służyły do podobnych celów. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach.

 

Rezygnujemy z eklektyzmu (wszystkie elementy biura powinny być spójne)

Pierwsza sprawa, którą tutaj trzeba podnieść, jest bardzo dobrze zaprezentowana w sklepie internetowym 10office.pl, gdzie meble biurowe dzielą się na typy i kolekcje, a meble gabinetowe są raczej kompletami, których nie należy rozdzielać. Jest to ważne ponieważ mebel gabinetowy i właściwie cały gabinet to strefa bardzo reprezentacyjna. Unikamy w niej eklektyczności i jeśli potrzebujemy mebla pełniącego daną funkcję, wybieramy go z kolekcji, z której jest reszta przedmiotów. Jeśli mamy biurko z kolekcji Mecenas 10office.pl, komódkę wybierzemy z tego samego zestawu.

 

Pełna funkcjonalność (zamykana szafka na ważniejsze dokumenty jest niezbędna)

Gabinet mimo wszystko zawsze pozostanie biurem. Na sztandar wzięliśmy mecenasa, więc możemy przy nim zostać. Mecenas na pewno potrzebuje biurka, na pewno potrzebuje gabloty na łatwo dostępne dokumenty, które woli mieć na papierze niż w komputerze, a do tego potrzebuje jeszcze komody, w której będzie trzymał dokumenty o charakterze niejawnym, czyli sprawunki swoich klientów. (stół konferencyjny jest co najmniej wskazany) Warto pamiętać jeszcze o jakimś niewielki stole konferencyjnym, przy którym można się spotkać z klientami, a jeśli będzie ku temu osobne miejsce, przyda się biurko umożliwiające wygodne zabranie przy nim miejsca także gościowi. (biurko powinno umożliwiać wygodne przyjmowanie przy nim gości) To wszystko powinno być koniecznie z jednej kolekcji.

Podobne artykuły


Wychowywanie dzieci – błędy wychowawcze

Wychowywanie dzieci – błędy wychowawcze

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest nie popełnić błędów wychowawczych. Człowie...
Codzienna gimnastyka dla zdrowia

Codzienna gimnastyka dla zdrowia

iż gimnastyka jest zdrowa, to chyba nawet nie trzeba tego udowadniać. Hartuje mięśnie, nadaje ciału ...
Górskie miasto Karkonoszy

Górskie miasto Karkonoszy

Karpacz jest miastem położonym w Karkonoszach w dolinie rzeki Łomnicy. Karpacz jest miastem przepięk...

Partnerzy


Wychowanie dziecka niepełnosprawnego

Wychowanie dziecka niepełnosprawnego

Dla kogo medycyna chińska?

Dla kogo medycyna chińska?

Zalety szeregowców

Zalety szeregowców

Zabawki drewniane

Zabawki drewniane