Imprezy integracyjne - integracja pracowników jest kluczem do sukcesu


Każdy szef firmy oczekuje, że jego pracownicy będą tworzyli zespół. Nie wydaje się to być wygórowanym żądaniem, ale praktyka pokazuje, że bardzo często jest uzyskać sytuację, w której jeden pracownik ma zaufanie do drugiego i można liczyć na pełną, bezproblemową współpracę miedzy nimi. Czasami nawet dochodzi do konfliktów, co jest z punktu widzenia organizacji niedopuszczalne, ale psychologia każde przewidywać takie sytuacje. Żeby minimalizować problemy z niedostateczną integracją kadry, warto jest organizować imprezy integracyjne, a w zasadzie zlecać ich organizację wyspecjalizowanym firmom, gdyż przynosi to zwykle znacznie lepsze efekty.

 

Spotkanie w luźnej atmosferze (nawet wieczór karaoke może być dobrą imprezą integracyjną)

Istotą imprezy integracyjnej jest zorganizowanie spotkania, w czasie którego pracownicy będą mogli poczuć się swobodnie. Jeśli miałoby to mieć miejsce na terenie firmy, a organizatorem miałby być szef, mielibyśmy tutaj do czynienia po prostu z kolejnym elementem obowiązków zawodowych. W optymalnej sytuacji szefa w ogóle nie będzie i jeśli powierzymy organizację całego wydarzenia zewnętrznej firmie, nie będzie najmniejszej potrzeby, by się on w ogóle pojawiał. Tego typu spotkania wcale nie muszą mieć wyszukanego charakteru. Może to być spotkanie całkowicie nieformalne w lokalu wynajętym na potrzeby firmy i działającym tak, jakby to było w przypadku innych jego klientów, a może to być też cos z wodzirejem, gdzie oprócz pełnego luzu jest też jakiś element zorganizowanych zabaw.

 

Impreza wyjazdowa (zaleca się, by imprezy integracyjne miały charakter wyjazdowy)

Psychologowie organizacji zalecają, by tego typu spotkania odbywały się raczej w pewnej odległości od firmy. Najlepiej gdzieś, gdzie można dojechać w piątek wieczorem i wrócić w niedzielne popołudnie. Istnieje spora ilość ośrodków gotowych do zorganizowania właśnie takiego wyjazdu dla grup pracowników, a dodatkowo do zaproponowania im w tym czasie bardzo wielu różnych rozrywek. Najlepsze z firm są w stanie dostosować się w zasadzie do każdego w grupie, a do tego zapewnić jeszcze tak zwany czas wolny. (paintball i spływy kajakowe to typowe rozrywki w czasie wyjazdów integracyjnych)

Podobne artykuły


Codzienna gimnastyka dla zdrowia

Codzienna gimnastyka dla zdrowia

iż gimnastyka jest zdrowa, to chyba nawet nie trzeba tego udowadniać. Hartuje mięśnie, nadaje ciału ...
Wychowanie dziecka niepełnosprawnego

Wychowanie dziecka niepełnosprawnego

W wychowywaniu rodzinnym dziecka niepełnosprawnego decydującą rolę odgrywa zaakceptowanie sytuacji, ...
Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

Do niedawna jeszcze najpopularniejszą dziecięcą zabawką były klocki - wiadomo, że ich układanie rozw...
Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

Zalety szeregowców

Zalety szeregowców

Współczesne biurowce

Współczesne biurowce

Nie zamykaj za sobą drzwi - Twoja kariera zawodowa

Nie zamykaj za sobą drzwi - Twoja kariera zawodowa