Dlaczego warto czytać dzieciom bajki na dobranoc?


Dzieci to nadzieja, ponieważ to od nich zależy wszystko, co nas obecnie otacza. Należy ukształtować młode umysły w taki sposób, by nie musieć się później bać ani o ich przyszłość, ani o naszą. Dzieciństwo jest najważniejszym etapem w życiu każdego człowieka, ponieważ to wtedy uczymy się tego co nam się podoba, a co niekoniecznie.

Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby rodzice kładli odpowiedni nacisk na to, w jaki sposób ich dzieci spędzają wolny czas oraz na to, aby rozwijać ich zainteresowania. Bardzo ważne jest również to, aby uczyć dzieci co jest dobre a co złe. Najłatwiej jest to pokazać dziecku poprzez bajki, w których bohater nigdy nie jest szary, ponieważ wszystko jest klarowne - dobro jest białe, a zło czarne. W późniejszych latach dziecko samo postanowi o tym, co jest dla niego szarością, czyli co nie jest w pełni dobre ani w pełne złe.

Zalety czytanie bajek dziecku

Czytanie dziecku bajek na dobranoc jest bardzo ważne również dlatego, że pomaga rozbudzić to w nim młodego czytelnika, który dzięki temu już nigdy nie będzie sam. Dzieci, którym czyta się bajki, same nabierają nawyku czytania, przez co czują się jakby ich ulubieni bohaterowie byli stale z nimi. Dodatkowo, dzieci którym czyta się bajki mają o wiele lepsza wymowę, intonację oraz przede wszystkim, słownictwo. Dzięki temu, że osłuchują się z literaturą, same później sięgają po książkę.Dzieci, które czytają mają bujniejszą wyobraźnię, lepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych i mają bogatsze słownictwo. Wszystko to razem sprawia, że nie mają one później problemów w szkole i często są jednymi z najlepszych w grupie, ponieważ ich umysły są bardziej chłonne i łatwiej przyswajają informacje. Warto poświęcić dziecku 10 minut dziennie na bajkę choćby po to, aby sny małego szkraba były bardziej kolorowe.

Kupuj taniej w skupie książek

Książki są jednak drogie, także te dla dzieci. Jeżeli pragnie się na nich zaoszczędzić to warto zorganizować skup książek. Taki skup może także odbywać się na zasadzie wymiany, dzięki czemu pozna się coś nowego, a odda coś starszego, już przeczytanego. 

Podobne artykuły


Wypoczynek na Mazurach

Wypoczynek na Mazurach

Wypoczynek na Mazurach to nie tylko jeziora i lasy to także historia zaklęta w cichych wioskach. Jed...
Nowe płyty na rynku

Nowe płyty na rynku

Ostatnio pojawiło się czy też ma się pojawić kilka ciekawych płyt polskich twórców. Po...
Jakość usług ubezpieczeniowych oferowanych przez telefon

Jakość usług ubezpieczeniowych oferowanych przez telefon

Coraz bardziej rozpowszechnioną formą zawierania umów ubezpieczeniowych, w tym przede wszystk...

Partnerzy


Wyraź siebie dzięki odzieży patriotycznej marki Surge Polonia!

Wyraź siebie dzięki odzieży patriotycznej marki Surge Polonia!

Podróże edukacyjne

Podróże edukacyjne

Antyki dekoracyjne pasują jako wykończenie do salonu lub gabinetu

Antyki dekoracyjne pasują jako wykończenie do salonu lub gabinetu